Fizjoterapia

przy Konopnickiej

 

Gabinet terapii manualnej

plecy

w bólach

kręgosłupa

bólach

głowy

glowa
po_urazach

po urazach

po

operacjach

po_operacjach

Sztuka fizjoterapii nie polega tylko na terapii, a na słuchaniu i obserwacji. Fizjoterapeuta to osoba, która przywróci Twojemu organizmowi równowagę, pozwoli Ci odzyskać życie bez bólu a także sprawność po przebytych urazach i chorobach. Aby dobrze, skutecznie i możliwie szybko prowadzić proces terapeutyczny, każdego pacjenta traktujemy indywidualnie, z najwyższą dbałością i starannością. 

W naszej pracy wykorzystujemy najnowsze metody terapii manualnej, gwarantujące jej wysoką skuteczność. Terapia manualna doskonale sprawdza się w leczeniu urazów sportowych i ortopedycznych, ale nie tylko. Dzięki nowoczesnym metodom terapeutycznym potrafimy pomóc każdemu kto zmaga się z bólem.

Nasza wiedza i umiejętności wsparte licznymi kursami oraz fachową literaturą stanowią gwarancję Twojego zadowolenia. Dzięki wysokiej efektywności naszej terapii, wykonujemy znacznie mniej zabiegów niż w dotychczas stosowanych sposobach leczenia. Nasze leczenie ma charakter bezpośredni dzięki czemu może być natychmiast przez Ciebie ocenione. W przypadku braku efektu dokonujemy ponownej konsultacji i zmiany sposobu leczenia. 

Zadbaj o siebie już dziś i pozwól sobie na komfort, lepsze samopoczucie i życie bez bólu czy dyskomfortu.

 

Nasza oferta

Wizyty komercyjne

 

  •  Wizyta konsultacyjno-zabiegowa

 

Wizyta obejmuje szczegółową konsultację fizjoterapeutyczną wspartą badaniem manualnym i jeśli to będzie wskazane – badaniem USG. 

Wizyta jest połączona z częścią zabiegową. W trakcie części zabiegowej zostanie wykonany właściwy zabieg z zastosowaniem metod manualnych i fizykalnych.

W dalszej kolejności fizjoterapeuta dobierze dla Państwa właściwy zestaw ćwiczeń, które pozwolą na wsparcie leczenia i utrzymanie przez możliwie długi czas jego pozytywnych efektów. Do ćwiczeń fizjoterapeuta przeprowadzi instruktaż, w którym zwróci uwagę na najważniejsze kwestie ich prawidłowego wykonania.

  • Badanie USG bioderek

Badanie za pomocą aparatu USG bioderek u niemowląt w celu wczesnego wykrycia dysplazji stawów biodrowych. 

 

Ceny dostępne w zakładce Cennik.

W przypadku wykupienia pakietu wizyt proponujemy Państwu darmową wizytę konsultacyjną w ciągu miesiąca od zakończenia zabiegów w celu kontroli i oceny Państwa stanu zdrowia.

Darmowa konsultacja fizjoterapeutyczna dla pacjentów Poradni 

Dla pacjentów, którzy złożyli deklaracje do lekarza i pielęgniarki w Poradni przy Konopnickiej oferujemy bezpłatną konsultację fizjoterapeutyczną – po wcześniejszym skierowaniu przez lekarza Poradni.

Wizyta obejmuje szczegółową konsultację fizjoterapeutyczną wspartą badaniem manualnym i jeśli to będzie wskazane – badaniem USG.  Fizjoterapeuta może również zaproponować podstawowy zakres ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu.

Na zakończenie wizyty, zostanie przedstawiony Państwu kompleksowy opis sytuacji oraz możliwe sposoby leczenia a także orientacyjny czas leczenia i koszty z tym związane.

 

 

Dane uzyskane podczas badania wraz zaleceniami dotyczącymi leczenia zostaną dołączone do Państwa elektronicznej dokumentacji medycznej, którą prowadzimy w Poradni przy Konopnickiej na potrzeby leczenia POZ. Dzięki temu dane te nie zostaną utracone i pozwolą w przyszłości łatwiej śledzić Państwa sytuację zdrowotną.

 

Przed wizytą prosimy zapoznaj się z przeciwwskazaniami (poniżej).

Przeciwwskazania

Pamiętaj aby na wizytę zabrać ze sobą swoją historię medyczną i badania obrazowe (RTG, CT, MRI). Jeśli stosujesz środki przeciwbólowe, jeśli to możliwe nie zażywaj ich przed wizytą. Leki przeciwbólowe zamazują obraz dolegliwości i utrudniają diagnostykę terapeucie.

W niektórych przypadkach nie każda forma terapii jest zalecana.

Aby zagwarantować Ci bezpieczną i efektywną terapię prosimy poinformuj swojego terapeutę w kwestii swojego wywiadu chorobowego, uwzględniając schorzenia takie jak np. cukrzyca, osteoporoza, tętniaki, zaburzenia układu naczyniowego, miażdżyca, zapalenie stawów, choroby nowotworowe i inne.

Nasza terapia

W naszej pracy największą uwagę przywiązujemy do diagnozowania problemu z którym do nas przychodzisz, ponieważ tylko prawidłowa diagnoza gwarantuje szybką i skuteczną terapię.

Najważniejsza jest dla nas  mowa Twojego ciała, ponieważ nikt lepiej od niego nie wie co mu dolega.

Nasz warsztat pracy to połączenie bogatej wiedzy medycznej i pasji, jedynymi narzędziami jakich używamy podczas terapii są nasze ręce.

Jesteśmy certyfikowanymi terapeutami wielumetod terapii manualnej, posiadamy wiedzę i umiejętności z zakresu terapii manualnej FDM, Mulligana, Kaltenborna, Maitlanda, terapii punktów spustowych, masażu tkanek głębokich, terapii powięziowej, igłoterapii suchej i wielu innych metod.

Dzięki bogatej wiedzy medycznej i doświadczeniu możemy Ci zaoferować szybkie i efektywne rozwiązanie problemów bólowych, większość dolegliwości zamykamy w 3 jednostkach terapeutycznych.

Szanujemy Twój czas, dlatego staramy się aby terapia nie trwała dłużej niż 45 minut.

Tomasz Starzec
mgr Fizjoterapii

Jestem fizjoterapeutą od wielu lat. Pracę z pacjentami rozpocząłem już na studiach     w prywatnym gabinecie rehabilitacji. W mojej praktyce zajmuję się szeroko pojętą     rehabilitacją ortopedyczną w zakresie diagnostyki  funkcjonalnej, terapii manualnej     oraz treningu medycznego. Zajmuję się w szczególności terapią bólów kręgosłupa i stawów obwodowych kończyn. Dbam o indywidualny dobór metod i technik terapeutycznych oraz kompleksowe podejście do pacjenta. Poszukując jeszcze bardziej skutecznych form terapii niż klasyczna fizjoterapia oraz chcąc wzbogacić mój warsztat terapeutyczny uczestniczę w kursach doszkalających z zakresu terapii manualnej i diagnostyki obrazowej.

Iconic One Theme | Powered by Wordpress