Fizjoterapia

przy Konopnickiej

 

Gabinet terapii manualnej

plecy

w bólach

kręgosłupa

bólach

głowy

glowa
po_urazach

po urazach

po

operacjach

po_operacjach

Sztuka fizjoterapii nie polega tylko na terapii, a na słuchaniu i obserwacji. Fizjoterapeuta to osoba, która przywróci Twojemu organizmowi równowagę, pozwoli Ci odzyskać życie bez bólu a także sprawność po przebytych urazach i chorobach. Aby dobrze, skuteczne i możliwie szybko prowadzić proces terapeutyczny, każdego pacjenta traktujemy indywidualnie, z najwyższą dbałością i starannością. W naszej pracy wykorzystujemy najnowsze metody terapii manualnej, gwarantujące jej wysoką skuteczność. Nasza wiedza i umiejętności wsparte licznymi kursami oraz fachową literaturą stanowią gwarancję Twojego zadowolenia. Zadbaj o siebie już dziś i pozwól sobie na komfort, lepsze samopoczucie i życie bez bólu czy dyskomfortu.

Nasza oferta

Nasze leczenie ma charakter bezpośredni dzięki czemu może być natychmiast przez Ciebie ocenione. W przypadku braku efektu dokonujemy ponownej konsultacji i zmiany sposobu leczenia.

 

Terapia manualna doskonale się sprawdza w leczeniu urazów sportowych i ortopedycznych, ale nie tylko.Dzięki nowoczesnym metodom terapeutycznym potrafimy pomóc każdemu kto zmaga się z bólem.

 

Pomagamy osobom w różnym wieku pozbyć się dolegliwości bólowych ze strony układu ruchu i układu nerwowego. Celem naszej terapii jest poprawa jakości Twojego życia i świadomości własnego ciała.

 

Dzięki wysokiej efektywności naszej terapii, wykonujemy znacznie mniej zabiegów niż w dotychczas stosowanych sposobach leczenia.

Przed wizytą prosimy zapoznaj się z przeciwwskazaniami które mogą utrudnić nam pracę.

Przeciwwskazania

Pamiętaj aby na wizytę zabrać ze sobą swoją historię medyczną i badania obrazowe (RTG, CT, MRI). Jeśli stosujesz środki przeciwbólowe, jeśli to możliwe nie zażywaj ich przed wizytą. Leki przeciwbólowe zamazują obraz dolegliwości i utrudniają diagnostykę terapeucie.

W niektórych przypadkach nie każda forma terapii jest zalecana.

Aby zagwarantować Ci bezpieczną i efektywną terapię prosimy poinformuj swojego terapeutę w kwestii swojego wywiadu chorobowego, uwzględniając schorzenia takie jak np. cukrzyca, osteoporoza, tętniaki, zaburzenia układu naczyniowego, miażdżyca, zapalenie stawów, choroby nowotworowe i inne.

Nasza terapia

W naszej pracy największą uwagę przywiązujemy do diagnozowania problemu z którym do nas przychodzisz, ponieważ tylko prawidłowa diagnoza gwarantuje szybką i skuteczną terapię.

Najważniejsza jest dla nas  mowa Twojego ciała, ponieważ nikt lepiej od niego nie wie co mu dolega.

Nasz warsztat pracy to połączenie bogatej wiedzy medycznej i pasji, jedynymi narzędziami jakich używamy podczas terapii są nasze ręce.

Jesteśmy certyfikowanymi terapeutami wielumetod terapii manualnej, posiadamy wiedzę i umiejętności z zakresu terapii manualnej FDM, Mulligana, Kaltenborna, Maitlanda, terapii punktów spustowych, masażu tkanek głębokich, terapii powięziowej, igłoterapii suchej i wielu innych metod.

Dzięki bogatej wiedzy medycznej i doświadczeniu możemy Ci zaoferować szybkie i efektywne rozwiązanie problemów bólowych, większość dolegliwości zamykamy w 3 jednostkach terapeutycznych.

Szanujemy Twój czas, dlatego staramy się aby terapia nie trwała dłużej niż 45 minut.

Jestem fizjoterapeutą od wielu lat. Pracę z pacjentami rozpocząłem już na studiach     w prywatnym gabinecie rehabilitacji. W mojej praktyce zajmuję się szeroko pojętą     rehabilitacją ortopedyczną w zakresie diagnostyki  funkcjonalnej, terapii manualnej     oraz treningu medycznego. Zajmuję się w szczególności terapią bólów kręgosłupa i stawów obwodowych kończyn. Dbam o indywidualny dobór metod i technik terapeutycznych oraz kompleksowe podejście do pacjenta. Poszukując jeszcze bardziej skutecznych form terapii niż klasyczna fizjoterapia oraz chcąc wzbogacić mój warsztat terapeutyczny uczestniczę w kursach doszkalających z zakresu terapii manualnej i diagnostyki obrazowej.