
Deklaracje POZ
Deklarację POZ możecie Państwo złożyć do naszej Poradni w jeden z następujących sposobów:
1. Poprzez wypełnienie formularza deklaracji zamieszczonego w tym miejscu. W linku dostępna jest deklaracja do lekarza POZ, deklaracja do pielęgniarki POZ oraz zgoda na udostępnianie danych osobowych (wymagania RODO). Dokumenty należy wydrukować, wypełnić i podpisać. Następnie wszystkie dokumenty należy wrzucić razem do skrzynki odbiorczej znajdującej się przy wejściu od Poradni.
2. W przypadku braku możliwości wydrukowania deklaracji, mogą Państwo pobrać komplet gotowych do wypełnienia formularzy deklaracji z gablotki znajdującej się obok skrzynki odbiorczej. Wypełnione deklaracje należy wrzucić do skrzynki odbiorczej znajdującej się przy wejściu od Poradni.
3. Poprzez Internetowe Konto Pacjenta (IKP) – bez wychodzenia z domu. W tym przypadku należy wejść na portal:gov.pl i zalogować się na swoje konto IKP za pomocą Profilu Zaufanego (podpisu elektronicznego lub poprzez bank PKO BP). Każdy obywatel Polski ma takie konto wstępnie przygotowane.
Po zalogowaniu do IKP należy odszukać „Moje konto” , następnie podrozdział „Twoja Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ)” i kliknąć na okienko „Wypełnij deklarację”.
Po otwarciu okna należy wybrać z listy placówek dostępnych w Piastowie: ADKM ZDROWIE Andrzej Osiński (Gabinet Lekarza POZ), dalej wypełnić dane elektronicznie i kliknąć w okienko „Podpisz deklarację”.
W drugim kroku należy wybrać z listy placówek dostępnych w Piastowie: ADKM ZDROWIE Andrzej Osiński (Gabinet Pielęgniarki POZ), dalej wypełnić dane elektronicznie i kliknąć w okienko „Podpisz deklarację”.
Obecnie przyjmujemy deklaracje do:
– Ewy Szmigielskiej (Lekarza – Specjalista medycyny rodzinnej),
– Anety Wnorowskiej (Pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej),
mogą jednak Państwo korzystać z usług dowolnego lekarza lub pielęgniarki zatrudnionego w „Poradni przy Konopnickiej”.
Zwracamy uwagę, że w celu korzystania z usług „Poradni przy Konopnickiej” konieczne jest złożenie deklaracji zarówno do lekarza jak i pielęgniarki POZ.
Przy braku deklaracji do pielęgniarki POZ nie jest możliwe bezpłatne wykonywanie badań krwi, EKG, spirometrii etc.
Internetowe Konto Pacjenta – IKP
Internetowe Konto Pacjenta zostało opracowane po to by ułatwić wszystkim pacjentom dostęp do elektronicznych usług medycznych.
IPK jest to program,w którym zbierane są najważniejsze informacje dotyczące stanu zdrowia pacjenta. Dostęp do IKP jest możliwy zarówno przez komputer jak i smartfon.
W celu zalogowania się do IKP potrzeby jest Profil Zaufany lub inna forma elektronicznego potwierdzenia tożsamości (szerzej o tym w dalszej części informacji).
Za pomocą IKP można:
- wypełnić i złożyć deklarację do lekarza, pielęgniarki POZ,
- otrzymać e-receptę, e-skierowanie,
- sprawdzić wynik testu na koronawirusa,
- udostępnić bliskiej osobie lub lekarzowi informacje o stanie zdrowia,
- mieć dostęp do danych medycznych swoich dzieci do 18 roku życia,
- złożyć wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego(EKUZ).
IKP – jest kontem indywidualnym i każdy obywatel Polski ma takie konto wstępnie przygotowane – wystarczy się tylko do niego zalogować.
Logowanie do IKP:
- należy mieć dostęp do internetu i wejść na portal: pacjent.gov.pl, korzystając komputera lub smartfonu,
- następnie trzeba się zalogować się do IKP za pomocą: Profilu Zaufanego (ePUAP) lub podpisu elektronicznego lub poprzez bank PKO BP (przez portal ipko.pl).
- po prawidłowym zalogowaniu automatycznie uzyskujemy dostęp do wszystkich usług wspieranych przez IKP.